Praktycznie w większości salonów w domach znajduje się kino domowe. Jest to sprzęt, który gwarantuje niesamowite doznania nie tylko podczas odsłuchu muzyki, ale i również oglądania filmów. Jego przystępność i stosunkowo szeroki przedział cenowy zachęcają coraz więcej osób do kupna. Kino domowe jest świetnym rozwiązaniem także z powodu możliwości jego personalizacji. To my sami wybieramy jaką liczbę głośników chcemy rozdysponować, w jaki odtwarzacz płyt zainwestować, czy też na który postawić telewizor.

Oprócz tych elementów ważny jest także wzmacniacz, dzięki któremu cały wolumen dźwięków z głośnika uzyskuje klarowne brzmienie. Mamy pewne dwie enigmatyczne liczby, z którymi możemy się spotkać szukając odpowiedniego kina domowego. Są to 5.1 oraz 7.1.

Pierwsza cyfra odpowiada liczbie głośników w zestawie, natomiast druga określa ilość subwooferów. Dzięki temu możemy od razu zdecydować, która opcja będzie bardziej odpowiadała naszym oczekiwaniom. Dla większych przestrzeni polecany jest oczywiście rozkład co najmniej 7.1.

W jaki sposób skompletować kino domowe?

Najważniejsze w kompletowaniu naszego kina domowego jest niepominięcie żadnego z jego elementów.

Kino domowe to w końcu nie tylko zestaw kilku głośników. Najpierw musimy się upewnić, czy mamy sprawny odtwarzacz płyt DVD lub Blue-ray – jeśli nie, zakupić jeden z nich. Kolejną kwestią jest telewizor – czy ten który mamy obecnie nada się do oglądania filmów z dźwiękiem przypominającym ten kinowy? Obecnie na rynku jest szeroki wybór przeróżnych odbiorników, a do ciekawszych należą na pewno telewizory QLED. Posiadają one zakrzywioną matrycę, przez co obraz jest jeszcze głębszy i sprawia wrażenie 3D. Kino domowe to także dobrej jakości wzmacniacz, który ujmie w ryzy szerokie spektrum brzmienia.

Kompletując wszystkie elementy dochodzimy w końcu do głośników. Tutaj ogranicza nas praktycznie tylko nasza wyobraźnia, no i oczywiście budżet. Z tak przygotowanym zestawem pozostaje już nic więcej, tylko usiąść na kanapie, włączyć nasz ulubiony film i cieszyć się pełnią wrażeń.